Vakit'in Haberine İlk Tepki

 

Vakit’in dünkü haberine ilk tepki Cem Vakfı Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanlığı’ndan geldi.


 

Vakit Gazetesi’nin dünkü sayısında manşetten verdiği haberde Cem Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan’ı hedef göstermesine ilk tepki, CEM Vakfı Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanlığı’ndan geldi.

 

CEM Vakfı Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanlığı’nın yayınladığı bildirinin tam metni:

 

‘Provokatif yayınlarıyla kendileri gibi düşünmeyen herkesi hedef gösteren Vakit Gazetesi 22/04/2008 tarihinde manşetinden verdiği ‘Tahrik peşinde’ haberiyle CEM Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Sayın İzzettin Doğan’ı hedef aldı.

 

Kendileri gibi düşünmeyenleri despot ortaçağ zihniyetinde olduğu gibi aforoz etme telaşında olan kara yürekler yine iş başındalar. Zehir saçan kalemleriyle bu defa da ülkemiz için sağduyunun temel taşı olan, toplumsal barışın sağlanmasında hakkı asla inkâr edilemeyecek, Alevi-Sünni kardeşliğinin tek teminatı CEM Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Sayın İzzettin Doğan’a dil uzattılar.

Vakit Gazetesinde yayınlanan “Tahrik peşinde” haberinde Prof. Dr. Sayın İzzettin Doğan bir tahrikçi olarak ileri sürülmekte, bununla da yetinilmeyip binlerce kişiyi katleden bölücü terör örgütünün elebaşısı ile eşdeğer tutulmaktadır. Bir katil ile bir gönül insanının aynı kefeye konularak topluma hedef şeklinde sunulması, gazetenin asıl amacının provokasyon olduğunun delilidir.

Prof. Dr. Sayın İzzettin Doğan’a uzanan kirli elleri ve zehir dilleri ile aslında Alevilere ve bu ülkede barıştan, kardeşlikten yana olan her aydına uzandığı ortadadır. Biz, toplumsal ve inançsal kardeşlikten yana olanların da her zaman Prof. Dr. Sayın İzzettin Doğan’ın yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

 

Biz İnanç Önderleri (Alevi-Bektaşi-Mevlevi-Nusayri) olarak provokatif yayınlar yapan Vakit Gazetesini kınıyor, toplumsal barışa ve huzura her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu dönemde bu gazetenin hedef göstermelerine dur diyecek savcılarımızı, kanaat önderlerimizi, basınımızı ve aydınlarımızı ülkemizin aydınlık geleceği için göreve çağırıyoruz.
Saygılarımızla.’

 

Haber: Habercem

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !